Уапсени 11 саудиски принцови поради протест

Обвинителството на Саудиска Арабија соопшти дека 11 принцови од кралското семејство биле уапсени додека протестирале против мерките за штедење во земјата. Јавниот обвинител Сауд ал Мојеб...