Тихановскаја бара меѓународен притисок врз Лукашенко: Заедничкиот глас е посилен

Лидерката на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја во изјава за агенцијата Ројтерс ги повика Европската Унија (ЕУ), Велика Британија и САД на заеднички притисок врз претседателот на...