Полицијата приведе лице барано со централна потерница за затајување данок

На 19.11.2021 во 16.10 часот полициски службеници од Оперативен тим – потраги во трговски центар на подрачјето на Карпош го лишија од слобода М.И.(33) од Скопје. За него била распишана  Централна потерница од МВР и издадена наредба од...