(ВИДЕО) Осомничен за убиства на бездомници во Њујорк и Вашингтон по кого имаше објавено награда од 70 000 долари, приведен во полиција

Осомничениот за серијата престрелки овој месец, насочени кон бездомници во Њујорк и во Вашингтон, е уапсен рано утрово, соопшти полицијата во Вашингтон, пишува Њујорк Тајмс. Најмалку...