МВР и Воената полиција на аеродромот Скопје приведоа лице од Семениште барано со потерница

Полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје во содејство со припадници Воена полиција од Армијата, денеска на Меѓународен аеродром „Скопје“, го лишија од слобода...