Без вода село Радишани

Без вода денеска ќе бидат корисниците од село Радишани, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје. Како што информираат оттаму, прекинот во водоснабдувањето е поради...

Повеќе улици во Скопје без вода

Поради уличен дефект ф 80 мм на ул. Свети Наум Охридски над Црквата Света Петка, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Чедомир Кантарџиев, дел од ул.Свети...

Во недела повеќе улици во Скопје без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа на ул.„Тодор Александров“ 38, на 28 ноември (недела), прекинатото водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Ацо Караманов“, дел од „Караорман“,...

Без вода дел од населба Маџари

Без вода денеска од 10:30 часот ќе бидат корисниците на трите згради до Голден Арт во населбата Маџари во Скопје. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат...

Дел од Драчево утре без струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, дел од корисниците од улицата „Иван Хаџи Николов“ број 113 и број 111 во населба Драчево утре ќе бидат...