(Видео) Меркел ќе ја напушти политичката сцена со музиката на Хилдегард Кнеф и на „божицата на панкот“ Нина Хаген

Веќе се е организирано за прошталната церемонија со која досегашната канцеларка на Германија , Ангела Меркел ја напушта политичката сцена. На церемонијата која ќе се одржи...