„United We Stand Europe“ ги откажа протестите за вечерва во Амстердам по насилството во Ротердам

Најмалку седум лица се повредени во синоќешните протести во Ротердам, Холандија поради најавите за построги мерки поради корона пандемијата. Според полицискиот извештај, биле истрелани предупредувачки истрели...