Квалификации, ЛШ: Риека на Ристовски и Жута против ТНС во второто коло

Покрај велшкиот првак, првите пречки ги минаа и екипите на Хибернијанс (Малта), на Линфилд (С. Ирска), на Алашкерт (Ерменија) и на Викингур (Фарски Острови). Од второто коло се приклучува и Вардар кој го очекува двомеч со Малме