Почина Радомир Антиќ

Прославениот српски фудбалски стручњак Радомир Антиќ почина попладнево во 72. година од животот. Тажната вест ја потврди неговиот поранешен клуб, Атлетико Мадрид. „Атлетико со жалење констатира...