Маричиќ: Не треба референдум, без разлика на исходот опозицијата е против уставни измени и против ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања во гостувањето на „Топ Тема“ изјави дека нема да има никаква смисла ниту цел одржување на референдум, кога...

Заев: Народот нема да го поддржи референдумот на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев денес присуствуваше на доделувањето титула почесен доктор на евроизвестителот за Македонија, Илхан Ќучук од Американскиот универзитет на Европа – ФОН. Изразувајќи...

Ковачевски: Референдумот на ВМРО-ДПМНЕ е заради личен и партиски интерес

Неконзистентност и гледање лични, партиски интереси за задржување на функцијата, смета премиерот Димитар Ковачевски прашан за коментар во врска со барањето референдум на ВМРО-ДПМНЕ. Во овој...