Трката за селектор на ракометарите може да почне: РФМ објави конкурс со шест критериуми

Трката за селектор на машката ракометна репрезентација почнува денеска и ќе трае во наредните пет дена. Ракометната федерација на Македонија (РФМ) го објави конкурсот со критериуми...