Роби Кин со критики кон тимот од „Олд трафорд“: Манчестер Ј. е срамен

„Отровните стрели“ на ирската фудбалска легенда доаѓаат во пресрет на реванш полуфиналниот дуел на „црвените ѓаволи“ против Селта во Лига Европа. Олимпик Лион, пак, е домаќин на Ајакс во вториот дуел на вечерашниот репертоар