Ролан Гарос: Победнички танц на Федерер и на Надал

Анонимниот Германец Оскар Оте немаше никакви шанси во дуелот со фаворизираниот швајцарски ветеран кој на крајот славеше со 6:4, 6:3, 6:4, Шпанецот го елиминира германскиот квалификант Јаник Маден со 6:1, 6:2, 6:4 и во наредната рунда ќе го има првиот сериозен испит во Париз во Белгиецот Даниел Гофан