Романија: Четири лица загинаа при експлозија во фабрика за оружје што ја предизвика противпешадиска мина

Четворица луѓе загинаа и уште толку се повредени при експлозија во фабрика за оружје што се случи денеска во Романија, јавија тамошните медиуми. Несреќата, што се...

Македонските фудбалери вечерва ја пречекуваат Романија во мундијалските квалификации

Натпреварот е со почеток од 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“, а за главен судија е назначен еден од најдобрите европски судии Антонио Лахос од Шпанија. Македонската...

Романија од 5 септември ја става Северна Македонија на „црвената ковид листа“

Освен Северна Македонија, на „црвената листа“ се и Србија, Црна Гора, како и Естонија, Албанија, Тунис, Маурициус, Јамајка, Либан, Палестина, Белизе, Антигва и Барбуда, Суринам и...

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски во официјална посета на Романија

Во рамки на официјалната посета на Министерството за внатрешни работи на Романија, директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари работна средба со државниот секретар...