(Видео) Романски милијардер се удави во Костарика, крипто-берзата разнишана

Романски милијардер, Мирчеа Попеску, кој е еден од најголемите сопственици на најпопуларната криптовалута Биткоин, мистериозно се удавил во Костарика, а неговата смрт создаде хаос на пазарот...