Снукер: Втора титула за Марк Селби на британскиот шампионат

Актуелниот број еден во светот го совлада Рони О'Саливен, за многумина најдобриот снукерист на сите времиња, со 10:7 во фрејмови во финалето на еден од најзначајните турнири во спортот што зема се поголем замав