Извршниот директор на Росњефт: Рекордната цена на гасот е ризик за економското закрепнување на Европа

Рекордните цени на гасот го загрозуваат економското закрепнување на Европа, изјави денеска извршниот директор на руската нафтена компанија „Росњефт“, Игор Сечин. Ваквото ниво на цените, секако,...