Опасна британско-руска „игра“ над Северно Море

Борбените авиони на Британската морнарица ,,Тајфун“ денеска пресретнале два руски авиона во близина на воздушниот простор на Велика Британија, соопшти Британското воено воздухопловство. Алармот за итна...