Реми за историја: Унион Берлин за првпат во Бундеслига, Штутгарт по третпат во „Цвајте“

Екипата од главниот град на Германија го слави историскиот успех по ремито без голови на домашен терен против Штутгарт (првата средба заврши 2:2), па поради постигнатите голови во гости е севкупен победник во бараж двомечот