Пакистанскиот парламент ја одобри хемиската кастрација во новиот закон против силување

Пакистанскиот парламент го одобри новиот закон против силување што на судовите им дозволува да наредат хемиска кастрација за некои престапници и предвидува формирање специјални трибунали за...

Белгија во шок: Келнер во познато кафуле во Брисел силувал студентки, газдата не го пријавувал

Повеќе девојки се огласија преку социјалната мрежа Инстаграм во последните неколку денови за да обелоденат дека келнер вработен во едно од најпосетуваните студентски кафулиња во градот...

По објавената видео снимка од Саратов: Русија покрена истрага за силувањa во затвор

Руските власти покренаа истрага по видео снимката од силување на еден затвореник што ја објави невладина организација, која тврди дека примила стотици пријави за систематска тортура...

Афера В. Британија: Пратеник на Конзервативците е обвинет за силување

Поранешен британски министер и пратеник на владејачката Конзервативна партија е уапсен по обвинувањата од неговата поранешна соработничка во Парламентот за силување и сексуален напад додека биле...