Шекеринска: Сочувство за жртвите, апелираме за солидарност и помош

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска при денешната посета на најпогодениот дел од синоќешните поплави во Скопскиот регион, изрази сочувство на сите семејства кои ги изгубија најблиските....