Филипче: Во следните седум дена може да стигне нарачаната количина од 500 илјади дози на „Синовак“

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека во следните седум дена можеме да очекуваме да стигна нарачаната количина од 500 илјади дози на „Синовак“. „Утрово стигна...