Уште еден евровизиски скандал за Македонија: Претставничката на Евровизија го фрли нашето знаме на земја

Андреа Коевска, која ја претставува Македонија на Евросонг додека ја фотографираа во Торино ги збуни присутните откако го фрли македонското знаме на земја, па позираше без...

Државната химна на прес конференција за чистење депонии е гаф на годината, законодавецот пропишал казни и до 300.000 денари

Јавноста била сведок на многу грешки, гафови, сквернавења на македонските национални симболи, па и скандалозни изведби на државната химна „Денес над Македонија“ како онаа на поп...

Најави темелна истрага: Премиерот Рама јавно се извини на граѓаните за скандалот со објавените лични податоци

По вчера обелоденетиот скандал, со јавно објавениот список на плати, единствени матични броеви и работни места на 637.138 албански граѓани, функционери, политичари, јавна и државна администрација,...

По скандалот со уапсениот дипломат, Османи најави вонреден ветинг на сите дипломати

Вонреден ветинг на сите дипломати најави министерот за надворешни работи, Бујар Османи, откако вчера беше објавено дека македонски дипломат кој бил баран со меѓународна потерница е...

Столтенберг повика на истрага за данско-американскиот шпионски скандал

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг повика на истрага за данско-американскиот шпионски скандал, по извештаите дека данските власти и помогнале на американската Агенција за национална безбедност...

Нов скандал во светскиот тенис: Шпанија уапси 15 лица за местење на мечеви (Видео)

Во акцијата на шпанската полиција под кодно име „Битурес“ се осомничени вкупно 83 лица. Извршени се претреси во 11 домови пришто се запленети 167.000 евра во кеш, пет луксузни автомобили, кредитни картички, накит, 50 електронски уреди, пушка сачмарка, недвижности и замрзнати се 42 банкарски сметки. Осомничени биле врбувани од членови на криминална банда од Ерменија

Бадминтон скандал: Осомничени за местење, ги чека доживотна суспензија

Главни ликови во случајот се поранешниот планетарен првак во јуниорска конкуренција, Зулфадли Зулфикли (25) и неговиот колега Тан Чун Сеанг (31), кои се соочуваат со шест обвиненија за манипулација на резултати во периодот од 2013 година до 2016 година