Во Италија Сомалиец со нож нападна петмина, меѓу кои и дете, полицијата го уапси

Италијанската полиција уапси сомалиски барател на азил откако вчеравечер со нож избоде четири лица и шестгодишно дете во туристичкиот град Римини, објави денеска новинската агенција АНСА....