Трамп: Средбата со Ким придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на...