Стручен штаб на Вардар: Ван дер Хејден и Манев асистенти на Јаневски

По три ипол годишна соработка клубот се раздели со Саша Илиќ, во клубот остануваат Александар Васоски (асистент), Александар Влахо (анализа и скаутирање) и Михајло Костиќ (кондициски тренер). „Црвено-црните“ во четврток (14 септември) го дочекуваат Зенит од Санкт Петербург во првото коло од групата Л во УЕФА Европа лигата