Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку превојот Стража

Забрана за тешки товарни возила поради интензивни врнежи од снег е воведена изутринава во 04:50 часот на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Стража....