ЈО: Извршен увид на тешката сообраќајна несреќа во Ново Лисиче во која загина еден човек и уште еден е тешко повреден

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа која се случи околу полноќ во Ново Лисиче, на сервисна...