Тетовци никако да ја променат навиката пијани да седнуваат зад волан-за неполн месец санкционирани 57 алкохолизирани возачи

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се исклучени од сообраќај...

Реконструран објектот на СВР Куманово

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изврши увид во реконструираниот објект на СВР Куманово кој е изграден 1929 година. Во објектот заменети се дотраените дрвени со нови...

СВР Куманово со кривична за Јанкулоска за противзаконски вработувања

Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против екн министерката Гордана Јанкулоска за „злоупотреба на службена положба и овластување“, за...