Во вчерашната акција на „Табановце“ приведени командир, заменик-командир и неколку полициски службеници

Командир, заменик-командир, раководител на смена и шест полицајци се уапсените во вчерашната голема акција што ја спроведоа Министерството за внатрешни работи (МВР) и Обвинителството за организиран...

Влада: Од денеска две нови ленти на Табановце за влез во земјава, а функционира и лентата Отворен Балкан за камиони

Денеска претставници на Владата на Северна Македонија и Стопанската комора на Северна Македонија предводени од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претседателот на комората Бранко...

Двајцата мигранти кои беа најдени покрај пругата кај Табановце биле удрени од воз

Двајцата мигранти, чии што тела беа пронајдени вчера покрај железничката пруга кај кумановското село Табановце биле прегазени од воз, соопшти денеска СВР Куманово. Идентитетот на едното...

На Табановце се чека 40 минути

На ГП Табановце се бележи зголемена фрекфенција на возила, и за излез од државата се чека околку 40 минути, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини од...

Гостиварец на Табановце се обидел да прошверцува илјада антиген тестови на Ковид-19

При контрола на автобус пријавен за влез на ГП Табановце, царинските инспектори од Одделението за оперативни работи привремено задржаа илјада парчиња антиген тестови за Ковид 19,...