Уште еден ден со пролетни температури: И денеска сончево и топло, живата во термометарот до 17 степени

И денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне, според најавите на синоптичарите, е можна појава на магла по одделни котлини....