Случајот со пожарот во тетовската модуларна болница се уште во „предистрага и анализа на доказите“

Седум месеци по трагедијата во тетовската модуларна болница се уште е неизвесно дали ќе има кривична одговорност за 14 животи кои згаснаа во катастрофалниот пожар на...

Драма во Тетово: Двајца изгубиле голема сума на пари, запалиле казино, полицаец за влакно спасил жива глава

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица осомничени дека демолирале и запалиле казино во Тетово. Тие сториле кривични дела – напад врз службено лице...

Бектеши: Има доволна количина на брашно за потребите на домашниот пазар, нема простор за паника кај граѓаните за непотребно купување

Има повеќе од доволна количина на брашно во државата, млиновите имаат задоволителна количина на залихи за да ги покријат потребите на домашниот пазар. Нема никаков простор...

Тетовци никако да ја променат навиката пијани да седнуваат зад волан-за неполн месец санкционирани 57 алкохолизирани возачи

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се исклучени од сообраќај...