(ВИДЕО) Тетовскиот градоначалник со запрепастувачка порака на фб за запаленото ѓубре: Ова не е наше граѓанство!

Четири контењери полни со ѓубре синоќа биле запалени во централното градско подрачје на Тетово, со што и онака загадениот амбиентален воздух дополнително се загадил. Тетовскиот градоначалник...

Исклучени 7 лица од сообраќај во полошко, ќе платат 250 евра за возење без возачка

Секторот за внатрешни работи Тетово во рамките на секојдневните контролни активности, посебно внимание им посветува на лицата кои ги управуваат возилата, најчесто патнички, без положен возачки...

СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО УБИЈАТ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ВО ЧЕГРАНЕ ЗАШТО ИМ БЛИНДИРАЛ: Тој пукал во воздух за да се спаси, откако малолетникот го бодел со нож

Оштетениот со својот автомобил и негов роднина се движел по патот низ селото Чегране, а еден од осомничените бил застанат со автомобилот сред пат пред куќата...

Теута Арифи призна пораз во Тетово: Честитки до Касами, му посакувам среќа во работата

Лидерот на Беса, Билал Касами е новиот градоначалник на Тетово. Досегашната градоначалничка Теута Арифи, која на седмите локални избори во земјава, на прес-конференција во партиското седиште...