Жугиќ му подари на Коњановски зборник „Сто години од пробивањето на Солунскиот фронт“

По повод празникот „Свети Сава“, градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денеска имаше средба со претставници на Заедницата на Србите во Македонија во Битола. Коњановски, честитајќи...

Коњановски: Се залагам Битола да стане град на врвна култура, имаме стратегија и конкретни проекти за поддршка на креативците

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Битола, Тони Коњановски,  на денешната прес-конференција изјави: Денес се сретнав со луѓето од културата во градот, имавме искрен и инспиративен...

Мицкоски од Битола: Заев за Бугарија досега направи повеќе од Љубчо и цар Борис заедно

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата попладнево и вечерва со предизборни обраќања, ветувања и промоција на програмата и кандидатите за градоначалници пред граѓаните на општините Могила, Новаци, Демир...