Македонски државјанин меѓу загинатите во експлозијата во фабриката во Кочевје

Меѓу петтемина загинати во вчерашната експлозија во Фабриката за хемиски производи „Меламин“ во словенечкиот град Кочевје, има и еден државјанин на Македонија, објавија денеска словенечките медиуми....

(Видео)Владата изразува најдлабоко сочувство до семејствата на починатите и посакува брзо закрепнување на повредените

Вечерва во тетовскиот Ковид-центар се случи огромна трагедија во која поради експлозија и пожар има десет жртви, а оваа бројка може да порасне. Противпожарните и медицинските...

Трагедија во Охрид: Се удави репрезентативниот голман Никола Даниловски

Трагични вести пристигнаа од Охрид, откако утрово во Охридското езеро е пронајдено безживотното тело на голманот Никола Даниловски, објави охридската полиција, јавува Гол.мк. 24-годишникот бил член на...