На Клиниката за ТОАРИЛУЦ направена втората трансплантација на коскено ткиво од починат донор

На Клиниката за ТОАРИЛУЦ, утрово беше направена втората трансплантација на коскено ткиво од починат донор, објави на својот фејбук профил, Министерот за здравство, Венко Филипче. –...

Филипче: Торакални хирурзи од Клиника во Виена ќе се обучуваат да трансплантираат бели дробови

Торакални хирурзи од нашата Клиника ќе испратиме на Клиниката AKХ Виена на Медицинскиот Универзитет, каде ќе се обучуваат да трансплантираат бели дробови, објави на својот „Фејсбук“...