Почна третата рунда преговори, Москва бара Украина да се откаже од Крим, Доњецк и Луганск

Третата рунда преговори помеѓу руската и украинската делегација попладнево почна во Белорусија. Како што јави руската новинска агенција ТАСС, украинската делегација во Бјеловешка шума пристигнала со...