Ракомет, ЛШ: Вардарци газат кон четврт-финале, Целје „падна“ во Скопје

Македонскиот машки првак го совлада словенечкиот со 35:30 и остана на лидерската позиција во групата Б што ќе треба да ја одбрани против Мешков Брест и Кристијанштад во последните две кола за директен пласман во четврт-финале