Герасимовски на увид во катната гаража „Буњаковец“ – оштетени се 18 возила и приведен е 48 годишен скопјанец

Полициски службеници од Полициска станица Центар при СВР Скопје денеска (22.07.2022) го привеле С.А. (48) од Скопје, постапувајќи по пријави од граѓани примени во 07.25 и...