Десетгодишната Амери била убиена додека повикувала помош за време на пукањето во Тексас

Десетгодишната Амери Јо Гарза била брутално убиена додека се обидувала да повика брза помош, за време на масакрот во основното училиште во Тексас, пренесуваат американските медиуми....

(Видео) Украина: Русите убиja предаден војник, фотографии од телото испратени до мајката

Антон Герашенко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, потсети дека Русите снимиле пропагандно видео во кое ги гарантираат животите на сите украински борци кои ќе...

Сопственик на кафуле во Белград убиен пред гостите, напаѓачот испукал шест куршуми и побегнал

Сопственикот на кафулето „Ритуал“, Лука Жижиќ (37) е убиен вечерва во неговото кафуле во блокот 44, Нов Белград, пишува српски Курир. Според неофицијални информации, во кафулето...