Бокс: Мејведер и Мекгрегор во ринг за 100 милиони долари

Соочувањето меѓу Американецот, кој е еден од најдобрите боксери на денешницата, и Ирецот, кој е двократен првак во УФЦ, веќе наголемо го најавуваат британските медиуми според кои мечот ќе се одржи на 10 јуни во Лас Вегас