Дрисла лани преработила 17 тони опасен отпад со лажна дозвола издадена од Министерството за животна средина

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против едно физичко лице во својство на службено лице- Раководен државен службеник при Министерството за животна средина и просторно...

Русковска: Претставката на Муареми е од минатиот вторник, тоа денес е притисок врз обвинителството и судот

Обвинителката Вилма Русковска, денес изјави за Дојче Веле дека претставката од Управата за финансиска полиција била испратена уште минатиот вторник, само еден ден откако обвинителите го...

Изградбата на зградите на Водовод и Филхармонија оди кај обвинител

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми во интервју за Отвореното студио на 1тв вели дека наскоро може да се очекува јавноста да дознае за тоа кој е странските инвеститор кој се сомничи за фалсификување и за перење на 200 милиони евра во земјава