Пленковиќ до Зеленски: Пред да станам премиер на Хрватска, учествував во напорите Украина да стане членка на ЕУ

Премиерот Андреј Пленковиќ, кој денеска беше во посета на Киев, одржа заедничка прес-конференција со украинскиот претседател Володимир Зеленски. Зеленски на прес-конференцијата рече дека ова е исклучително...