Гостиварец се удавил во Вардар

По извршениот увид од јавен обвинител и увидна екипа, утврден е идентитетот на мажот кој вчера се удави во Вардар. Полицијата поведе потрага откако случајот вчера беше пријавен и го откри безживотното...

Близнаците Њокас нови ракометари на шампионот Вардар 1961

Француските интернационални и поранешни репрезентативци, близнаците Кевин и Оливие Њокас, се нови ракометари на Вардар 1961, соопшти вечерва македонскиот ракометен шампион. Во клупското соопштение се прецизира...

Идеален тим на СЕХА лигата: Двајца ракометари на Еурофарм Пелистер и еден на Вардар во најдобрата седморка

Регионалната ракометна СЕХА лига денеска го објави идеалниот дел на регуларниот дел од сезоната во кој се најдоа вкупно тројца ракометари од македонските екипи Еурофарм Пелистер...

Скопските гола доволни на реваншот во Загреб: Вардар ќе игра на Фајналфор турнир во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар ќе бидат дел од Фајналфор турнирот во регионалната СЕХА лига. Тимот на ППД Загреб вечерва славеше во реванш четвртфиналниот дуел со 25:22 (полувреме...

Шеснаесетфинале во фудбалскиот Куп: Шкендија против Кит Го, Вардар кај Победа, Работнички во Виница

Во Фудбалската федерација на Македонија денеска со ждрепка беа одредени двојките за шеснаесетфиналето од националниот Куп. Академија Пандев и Силекс, како финалисти од ланското издание во...

Четврт-финале во СЕХА лига: Вардар ќе патува со четири гола предност на реванш во Загреб

Ракометарите на Вардар вечерва во Скопје го совладаа хрватскиот првак ППД Загреб со 24:20 (полувреме 14:12) во првиот четвртфинален натпревар во регионалната СЕХА лига. Тимур Дибиров...

Вардар – Загреб пред публика

Ќе може да има до 1.800 присутни. На првиот четвртфинален натпревар од СЕХА Газпром лигата меѓу Вардар1961 и ППД Загреб во СЦ „Јане Сандански“ ќе биде...