САД: Македонија оди во добар правец, да се искористи за НАТО и ЕУ

Ји оцени дека Република Македонија повторно се движи во вистински правец и ја охрабри Владата да остане фокусирана на реформската агенда и да го искористи позитивниот моментум и евидентната поддршка од евро-атлантските пријатели

(ВИДЕО) Тепачка меѓу обезбедувањето на Ердоган и демонстранти во САД

https://www.youtube.com/watch?v=qhHpTSmgIUA Девет лица се повредени, а две уапсени, после судирот пред резиденцијата на турскиот амбасадор во Вашингтон. Портпаролот на противпожарната служба во Вашингтон, Даг Бјукенон, изјави...

НБА: Луда ноќ во Вашингтон, тепачка, исклучувања и триумф на визардси

Мечот во „Веризон центар“ изобилуваше со некошаркарски моменти, актерство, провокации и технички грешки и убедлива победа на домашните со 116:89 за намалување на 1:2 во полуфиналната серија на Истокот. Голден Стејт ја совлада Јута со 115:104 и поведе со 2:0 на Западот

Вашингтон му го исклучи микрофонот на балканскиот хор од гаврани

Скопје, Белград, Бања Лука и Тирана добија јасни и гласни пораки за тоа дека американската администрација нема намери да им подаде рака на ретроградните политички структури во регионот