В четврток во храмот „Св. Сава“ во Белград ќе се одржи „Литургија на помирување“ со која ќе служат архиепископите Порфириj и Стефан

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од Патријаршијата за Танјуг....