Фудбал: Бод за Евертон кај Сити, 200. првенствен гол на Руни (Видео)

По победничкиот против Стоук во минатиот викенд, англискиот напаѓач повторно стрелец за тимот од „Гудисон парк“, овојпат во ремито (1:1) на „Етихад“ против Манчестер сити во последниот натпревар од второто коло во Премиерлигата

Од казино на терен: Руни загубил 700.000 евра пред мечот со Тотенхем

Толку, наводно, загубил капитенот на Манчестер Ј. пред гостувањето кај „спарси“ во Премиерлигата, но тешко дека хазардерскиот излет ќе се одрази негативно врз неговиот семеен буџет од причина што неделно заработува 310.000 евра на „Олд трафорд“. Не се одрази ниту врз играта со оглед дека го постигна единствениот гол за „црвените ѓаволи“ во поразот со 2:1 на „Вајт Харт Лејн“