Арнолд Шварценегер до рускиот народ: Ве жртвуваат за бесмислена војна

Поранешниот гувернер на Калифорнија и легенда на акционите филмови, Арнолд Шварценегер, објави деветминутно видео на социјалните мрежи каде ги пофали антивоените демонстранти во Русија, велејќи им:...

(Видео) Подводната елка во Охридското езеро е накитена-Нуркачкиот центар „Амфора“ ви ја честита Новата 2022 година

Нуркачкиот  центар „Амфора“ од Охрид и годинава приреди фото и видео уживање од моментот на украсување на подводната елка во водите на Охридското езеро. Да е...

(Видео)Насилни протести во Мелбурн против Ковид-19 ограничувањата-повредени полицајци и уапсени 200 демонстранти

Неколку полицајци се повредени, а стотици демонстранти беа уапсени денеска во вториот по големина град во Австралија, Мелбурн, при жестоките судири за време на протестите против...

Кумановец ја силувал и ја снимал родената ќерка, а видеата ги пуштал на интернет

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Полов напад...

(Видео) „Дајте музика“ со нова видео порака

Јунаците од серијалот подготвија големо изненадување за крајот на оваа необична учебна година: Додека „Старо маало“ е принудно празно, домовите и парковите нека бидат исполнети со позитивна енергија, креативност и добра македонска музика

Пировска: Жртвите на насилство без доверба во институциите поради ретките казни што сторителите ги заслужуваат

Непријавување на насилство од жртвите е последица на недовербата во институциите и ретките казни што сторителите ги заслужуваат. Ова го посочи Уранија Пировска, извршна директорка на...

Австрија гласа на вонреди избори по скандалот со видео – снимката

Започна гласањето на предвремените  избори во Австрија, кои се одржуваат по објавување на видео – скандалот поради кој пропадна коалициската влада. Анкетите покажуваат дека конзервативната Народна...