Русковска за Зеќири: Имаме доволно докази дека е направена штета врз буџетот од милион евра

Главната обвинителка за гонење организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 говореше за случајот со генералниот секретар на...